Zlaté mléko prospívá zdraví i náladě

0
411

Únava, stres, mnoho povinností i proměnlivé počasí, to vše působí nejen na naši náladu, ale i zdraví. V dnešní uspěchané době potřebujeme chvilku pro sebe, ideálně s oblíbeným nápojem, kdy se zastavíme a trochu si odpočineme. A když při tom můžeme udělat i něco pro své tělo, je to ideální řešení. Zlaté mléko splňuje všechny tyto požadavky.

Některé nápoje pijeme jen proto, že zrovna nic jiného není po ruce a my přece musíme dodržet pitný režim. A pak jsou takové, a které se těšíme a pijeme je rádi, vychutnáváme si každý doušek. Zlaté mléko patří do té druhé skupiny, v oblibě ho má stále více lidí a dokáže zahřát na těle i na duši. Navíc má mnoho blahodárných účinků na naše zdraví, jeho popíjením tak uděláme i něco pro sebe. Hlavní složkou je kurkuma neboli indický šafrán, která obsahuje téměř zázračný kurkumin. Působí jako antioxidant a pomáhá k normální funkci trávicího a kardiovaskulárního systému, zlepšuje imunitu a přispívá ke správné funkci jater a nervové soustavy. Podle žluté barvy, která je pro kurkumu typická, byl tradiční indický nápoj také pojmenován, někdy se mu říká i kurkumové mléko. Ve směsi je kromě kurkumy také černý pepř, který zesiluje její účinky a pomáhá jejímu vstřebávání, a také skořice a zázvor.

Na naše tělo má pravidelná konzumace zlatého mléka účinky téměř zázračné. Chrání před volnými radikály a poškození buněk, snižuje pocit únavy, pomáhá posilovat imunitní systém, zlepšuje trávení i stav pokožky, zmírňuje projevy stresu a nespavost, prospívá mozku, chrání před srdečními chorobami a pomáhá s detoxikací jater i ledvin. Pokud si chceme nápoj s omamnou vůní připravit doma, není to nemožné, potřebné ingredience se rozmixují a následně povaří s horkým mlékem, přecedí a dosladí třeba medem.

Rychlejší příprava je použít hotovou směs na zlaté mléko, která se pouze rozmíchá s mlékem. Lze ji ale použít i do jogurtů, kaší, smoothie nebo při vaření a pečení, nejlépe si ale zlaté mléko vychutnáte jako nápoj.

Předchozí článekÚmrtní list, volno na pohřeb a příspěvek na pohřeb
Další článekAromaterapie