- Reklama -Newspaper
Pátek, 12 července, 2024
bydlení

Aromaterapie

spot_img

Existuje různé druhy léčby neduhů jak tělesných tak duševních. Jedním z nich je aromaterapie. Působí především na duši, ale některé aromaterapeutické olejíčky se používají také na potírání těla. Rostliny se extrahují v oleji a vznikají z nich oleje, které mají léčivé účinky.

Levandule nebo vanilka působí příjemným dojmem na duši a léčí úzkosti i stres. Tea tree nebo heřmánek zase působí protizánětlivě a mají příznivé účinky na ekzémy nebo drobná poranění. Z rostlin se lisováním, destilací nebo macerací v oleji extrahují silice, které jsou vonnými látkami, jež se po nakapání do aromalampy uvolňují do vzduchu.

Aromaterapeutické olejíčky si můžete nakapat do lampy nebo difuzéru, který umístíte mezi kameny, jako například malachit, růženín či avanturín nebo hematit a vytvoříte si harmonizační prostředí pro relaxaci.

Chcete se dozvědět více o dalších zajímavostech, módě či špercích nebo o drahých kovech? Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst jaká tajemství skrývá platina nebo jaké informace nám odhalí znamení zvěrokruhu.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora