- Reklama -Newspaper
Pátek, 12 července, 2024
bydlení

Nábytek z masivu dodá vaší ložnici příjemný charakter

spot_img

Možná se to nezdá, ale ložnice je místnost, ve které strávíme přibližně třetinu života. Abychom si zabezpečili zdravý spánek, načerpali energii do dalšího dne a cítili se v místnosti příjemně, měli bychom si na jejím zařízení dát záležet.

Nábytek z masivu činí dobrý dojem, má specifický charakter a působí velmi elegantně. Bez ohledu na styl, který upřednostňujete, dřevěný nábytek bude díky své všestrannosti slušet moderní, minimalistické, rustikální, tradiční, skandinávsky laděné nebo třeba vintage ložnici.

Slaďte si ložnici do přírodních odstínů

Pokud toužíte po harmonické a pohodové atmosféře během usínání, odborníci doporučují zařídit si ložnici v teplých přírodních odstínech a materiálech. I podle starověké čínské filozofie Feng shui se do ložnice nehodí studené a výrazné odstíny, ani zbytečné a nepotřebné věci, které zahlcují místnost a brání proudění energií.

Nábytek z masivního dřeva představuje ideální volbu, jelikož je nadčasový a nepodléhá módním trendům. Pokud zatoužíte ložnici vylepšit o designové prvky, můžete se kreativně projevit na ložním prádle, záclonách a dalších doplňcích a nemusíte často investovat do nového nábytku.

Na stránce https://drevenakrajina.sk/ si můžete vybrat pohodlné dřevěné postele a nábytek do ložnice v přírodních dřevěných odstínech nebo univerzální bílé, natírané ekologickými barvami.

Proč se vyplatí investovat do nábytku z masivu?

Kromě již zmiňované nadčasovosti se investice do nábytku z masivu opravdu vyplatí. Proč? Počáteční částka může být sice vyšší, ale kvalitní zařízení z masivu vám může vydržet celý život, takže oproti méně odolnému levnějšímu nábytku, který je třeba vyměňovat častěji, nakonec z dlouhodobého hlediska výrazně ušetříte.

Navíc, pokud vám záleží na životním prostředí, masivní nábytek je rozumnou volbou. Masivní dřevo je v porovnání se syntetickými materiály používanými při výrobě nábytku biologicky odbouratelné a vyrobeno z udržitelného materiálu.

Máte rádi jedinečnost?

Na masivu je úžasné také to, že disponuje přirozeným vzhledem a řemeslné opracování mu dodává originální charakter. Každý kus je díky kresbě dřeva jedinečný. Pokud do vašeho domova začleníte přírodní prvky, výrazně zvýšíte jeho útulnost a dodáte mu pověstné teplo a individuální styl.

Corner of stylish master bedroom with white and wooden walls, wooden floor, comfortable king size bed, a bookcase and windows with blurry view. 3d rendering

Máte strach z toho, že stejný nábytek na celý život se vám po čase zunuje? Vždy se můžete jednoduše rozhodnout vdechnout mu novou image přebroušením, novým nátěrem barvy nebo lakem, pokud máte pocit, že výměna dekorací už nestačí.

Péče o nábytek z masivu

Vůbec se netřeba bát, že údržba o nábytek z masivního dřeva je složitá. V podstatě ho stačí pravidelně utírat od prachu jemnou, mírně navlhčenou utěrkou, aby si co nejdéle zachoval bezvadný vzhled. Je dobré nevystavovat nábytek na dlouhou dobu přímému slunečnímu záření, ale používat raději závěsy, aby jej ochránili.


Redakce radí: Ty správné dekorace zútulní váš dům, či byt.


- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora