- Reklama -Newspaper
Pátek, 12 července, 2024
bydlení

LED panely jako náhrada za bodové osvětlení

spot_img

Požadavky na svícení v domácnostech se neustále zvyšují. Není se čemu divit, protože i trh se svítidly přináší každý den nové vychytávky, které šetří energie a designově splňují požadavky na moderní vzhled. Právě proto se stávají LED panely stále oblíbenějším způsobem svícení.

Efektivní svícení pomocí LED panelů

Svícení pomocí LED technologií se právem považuje za světlo budoucnosti. Nejdříve se zjevily LED žárovky, za pár let začaly hrát první housle LED pásky a dnes si z různých LED druhů svícení vybere opravdu každý. Například LED panely se budou líbit lidem, které omrzelo klasické bodové osvětlení nebo svícení pomocí lustrů. LED panely můžete v interiéru využít jako hlavní i doplňkové světlo. Velmi zajímavě vypadají LED světla panelů zapuštěných v podlaze. Díky silné intenzitě svícení se panely hodí především k osvětlení pracovního prostoru v kuchyni, do pracoven, dětských pokojů nebo do dílny. Rozptyl světla z LED panelů je rovnoměrný a jeho vyzařování velmi příjemné. Díky různým typům LED panelů si dokážete vybrat vhodný model dle vašich požadavků. Velký výběr LED panelů a jiných LED technologií spolu s příslušenstvím naleznete na stránkách e-shopu ledprodukt.

Typy LED panelů

Přisazené LED panely se instalují na povrch stěny nebo stropu. Mohou mít různý tvar.
Zapuštěné LED panely se montují dovnitř sádrokartonových stropů, kde se uchycují pomocí pružin. Tento typ panelů umožňuje měnit intenzitu světla a funkci stmívání.
Panely do kazetových stropů se uchycují do betonu, do kazetového stropu nebo do sádrokartonu pomocí rámu, někdy se zavěšují na lanka.
Parametry pro výběr LED panelů

V každé místnosti je nutná jiná intenzita svítivosti, která se udává v lumenech. Prodejci LED svítidel vám rádi pomohou s výpočtem potřebného světelného toku pro daný prostor a také s úhlem svícení. Kromě toho si můžete vybrat také barvu světla. Chcete-li mít v místnosti světlo podobné dennímu, pořiďte si LED panely neutrální bílé barvy. Do odpočinkových místností jsou určeny panely s teplou bílou barvou a do pracovních prostor se studenou bílou barvou. Pozor si dávejte také na IP krytí LED panelu. Toto krytí vyjadřuje ochranu osvětlení před vniknutím cizích předmětů a dokonce vody. Z praktického hlediska doporučujeme vsadit na LED osvětlení s funkcí stmívání pro regulaci intenzity svícení.

Availible in dark blue and pink colors (in zip).

Proč si vybrat svícení pomocí LED panelů

LED panely jsou technologií, která šetří vaši peněženku a ekologii. Instalace LED panelů znamená návratnost investice již po půl roce. Nízká energetická třída panelů přináší poloviční úsporu na elektrické energii oproti klasické žárovce. LED panely se nepřehřívají, neminou energii na teplo, ale jen na svícení. Zároveň vydrží přes 10 let denního svícení. LED panely jsou bezúdržbové a obávat se nemusíte ani častého zapínání či vypínání světel.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora