Potřebujete osvětlit prostor nebo nábytek, ale máte málo místa na montáž klasického světla? Použijte LED pásky

0
432

O LED páscích jste zřejmě už alespoň něco málo slyšeli. Pokud je ale chcete použít poprvé ve svém prvním čerstvě pronajatém bytě či kdekoli jinde, pojďme si je v rychlosti krátce představit. LED pásky se pyšní extrémně dlouhou životností – vydrží svítit 20 000 – 40 000 hodin. Jsou velmi efektivní, většina energie se mění ve světlo, nikoli na teplo. Potěší vás i jejich příjemný vzhled.

Zapomeňte na neustálé měnění zdroje světla

Protože jsou LED pásky až abnormálně odolné před opotřebením a pokažením, vydrží svítit 20 000 – 40 000 hodin, což pro vás znamená, že světelný zdroj nebudete měnit tak často, jak jste byli zvyklí. Hliníkové profily, které se dají k LED páskům koupit, jejich životnost ještě prodlouží. Ty totiž slouží k odvodu přebytečného tepla od LED a tím jeho životnost zvýší.

Pro každého kutila

Ať už jste elektrikář nebo jen člověk, který se snaží naučit pracovat se vším, co mu do rukou přijde, s LED pásky se vám bude velmi dobře pracovat. Můžete je libovolně zkracovat nebo také ohýbat. Skvěle se tak hodí na osvětlení kuchyňských linek, skříní, vitrín, polic a poliček, také schodišť, dokonce také postelí i jiného nábytku, či jen tak pro dekoraci. Používají se ale nejen v domácnostech, často nachází uplatnění pro různorodé i průmyslové a komerční aplikace.

Co je malé, to je milé

Velikost LED pásků vás možná svými rozměry zprvu překvapí. Některé LED pásky mají šířku jen 4 mm, a tak je můžete namontovat téměř kdekoli, i tam, kde klasické světlo nevešlo. K dostání jsou i různé barevné LED pásky, LED RGB s dálkovým ovládáním, možností změny barvy, barevných efektů. Proto máte v konečné fázi neomezené designové možnost instalací a osvětlovacích návrhů, jež mají na vzhled pokoje velký vliv. Hliníkové profily vám také poslouží jako zajímavý designový prvek.

Více informací najdete na ampul.eu.

Předchozí článekČeské cyklistické oblečení SILVINI vás překvapí funkčností, detaily i vzhledem. Pořiďte si kvalitní kousky
Další článekUnikátní vlastnosti gelových sorbentů