Souboj TorGuard VPN x McAfee Safe Connect VPN: Jakou VPN zvolit?

0
494

Která ze dvou VPN je lepší: Torguard VPN, nebo je lepší dát přednost McAfee VPN? Parametry obou VPN jsme pečlivě porovnali, konečný výsledek je 7,4/10 ku 7,4/10.

Test rychlosti Torguard VPN proti McAfee VPN, kdo vyhrál?

Rychlost připojení patří nejdůležitější parametry u VPN, a platí to i o Torguard VPN a McAfee Safe Connect.

V průměru jsme u první VPN naměřili rychlost 161 Mb/s, průměrný výsledek druhé VPN byl 127 Mb/s. Torguard VPN je o 34 Mb/s rychlejší nežli McAfee Safe Connect.

Rychlost nahrávání udává upload, u TorGuard jsme naměřili 108 Mb/s. McAfee SafeConnect VPN dosáhla hodnoty 76 Mb/s, a tedy je o 32 Mb/s pomalejší.

Zjišťovali jsme také průměrnou rychlost odezvy, u první VPN byla 12 ms. Druhé McAfee Safe Connect skript odhalil 11 ms. Čím nižší hodnota rychlosti odezvy, tím lépe, takže TorGuard je o 1 ms lepší.

Průběžný výsledek TorGuard VPN – McAfee Safe Connect VPN tak činí 7 /10 – 7/10.

Daří se Torguard VPN přehrávat seriály z Netflixu?

Dostatečná rychlost je klíčová pro odblokování zahraničního Netflixu, TorGuard VPN tuto významnou funkci nemá. Pro odblokování většinou stačí spustit VPN a zvolit příslušnou zemi, McAfee VPN odemknout Netflix dokáže.

S aktivovanou VPN lze odblokovat i skrytá videa na YouTube, McAfee SafeConnect VPN takovou schopnost zahrnuje. Porovnávaná VPN funkci odblokování YouTube videí obsahuje.

Mezi další důležité funkce VPN patří ochrana před únikem DNS, multi-hop připojení a síťové tunelování. Kupříkladu TorGuard obsahuje ochranu DNS a McAfee SafeConnect VPN pro příklad má whitelist.

Skóre v sekci funkce tak je 7 /10 versus 7/10.

Překoná konkurenci TorGuard v nabídce počtu serverů a zemí?

Nízká nabídka VPN serverů může způsobit nízkou rychlost, TorGuard VPN uvádí 3 000 serverů, v katalogu McAfee Safe Connect VPN jsme našli celkem 2 000 serverů. První z porovnávaných VPN tak nabízí o 1000 víc .

Obdobným parametrem je počet zemí, který u McAfee VPN je 50. Druhá porovnávaná VPN nabízí 47, čili o 3 méně. V této disciplíně tedy prohrává .

Důležitý je také počet zařízení, jež mohou VPN současně používat a kterých Torguard VPN připojí 12. McAfee Safe Connect VPN současně připojí 5 zařízení. Úplný přehled vlastností najdete v článku VPN zdarma.

Které platformy podporuje TorGuard a jaké podporuje McAfee Safe Connect?

Podporované systémy patří mezi nejdůležitější parametry, Torguard VPN zvládá zařízení se systémem Android a zvládá přístroje iPhone. Druhá McAfee SafeConnect VPN operační systém iOS pokrývá, přístroje s Androidem zvládne zabezpečit.

Sídlo VPN je důležité s ohledem na vztah legislativy dané země a sdílením informací o uživatelích, TorGuard má původ v USA. Společnost provozující druhou z porovnávaných VPN má sídlo také v USA.

Appka Torguard VPN není v českém překladu, McAfee Safe Connect VPN česky taky neumí.

Ve známkování platforem dosáhla Torguard VPN výsledku 10/10, McAfee Safe Connect VPN získává hodnocení 10/10.

Srovnání ceny Torguard VPN vs. McAfee VPN

McAfee VPN lze objednat od 41 Kč měsíčně, předplatné druhé z VPN můžete mít od 96 Kč měsíčně. Výsledná známka za poměr nabízených funkcí a ceny je 3/10, respektive 8 /10 pro tu druhou.

Předchozí článekJak se postarat o citlivou a alergickou pleť?  
Další článekHledání nového zaměstnání nebylo nikdy snazší