- Reklama -Newspaper
Pátek, 12 července, 2024
bydlení

Elektřina a voda pro párty stan, jak je zařídit?

spot_img

Může se vám zdát, že na oslavě je nejdůležitější to, že jste se svými blízkými pohromadě. Zapomenout byste ale neměli na některé praktické nezbytnosti. Jak zařídit elektřinu a vodu?

Elektřina a voda jsou základem pro vaši párty

Elektřina a voda jsou samozřejmé součásti našich životů. Když se ale rozhodnete pro oslavu v párty stanu, najednou můžete dojít ke zjištění, že vám obě zmíněné samozřejmostí jednoduše chybí.

Samostatně stojící nůžkový stan 4 x 4 m na odlehlé zahradě najednou nenabídne hostům ani možnost si umýt ruce. Nechat si zkazit oslavu ale nemusíte. A rovněž není nutné přemýšlet, jak asi nůžkový stan 4 x 4 m vměstnáte na vlastní miniaturní zahradu, aby si hosté mohli odskočit u vás.

I venkovní oslava má v tomto směru účinná řešení. Můžete tak zajistit dostatečný komfort pro všechny zúčastněné. Jak na to?

Jak ve stanu zajistit vodu

Pitná voda by měla být na venkovní akci jednoduše prioritou. Důležitá je nejen pro přímou konzumaci, ale také z hlediska hygieny. 

Poměrně časté je řešení otázky, kde vzít vodu, zejména u svateb, kde sruby v lese a další odlehlá místa připadají  manželům nesmírně romantické. Svatebčané už to ovšem tak růžově bez patřičného zázemí vidět nemusejí, vodu tak určitě nevynechte. Modrý nůžkový stan 4,5 x 3 m vyhlíží sice velice půvabně, ale mějte na paměti, že i vaši bližní, jakkoli vás mají rádi, jsou zvyklí na určitý komfort.

Můžete se tak samozřejmě vydat cestou menšího odporu a postavit stan v těsné blízkosti domu. Pak bude možno využít vaši vodovodní přípojku. V místech, kde ale voda zavedena není a na nichž chcete trvat, si musíte poradit jinak. A to tím způsobem, že sem vodu dopravíte ve vhodné nádobě.

Nádrž umístěte na vhodné místo. Naplnit ji můžete z libovolného zdroje, jako je vlastní studna, pokud ji máte k dispozici. Alternativně můžete zvolit i vodu z cisterny.

Jak se postarat o zavedení elektřiny

V případě, že nemáte možnost se připojit do běžné elektrické sítě, existuje řešení, jak například přivést do stanu elektřinu pro rozmístění reproduktorů a další techniky nebo třeba i osvětlení, pokud se nerozhodnete pro solární verzi.

Nejběžnější je použití agregátu. Na trhu se objevují tři typy, a to elektrocentrály rámové, invertorové a ty se systémem AVR. Liší se i typ paliva, být to může benzín, nafta i plyn. Existují i elektrocentrály s akumulátorem. Vybírat konkrétní model je nutné podle provozního výkonu a způsobu regulace napětí.

Ekologickou alternativu představuje použití solárních panelů. Ty už v současné době nejsou určeny pouze pro nemovitosti, ale existují i ve variantě pro karavany, chaty i jachty.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora